Tamamen Bireysel Bir Varsayımdan İbarettir.

atom oksijen

Karanlık küreleri biraz kenarı çekip bilindik atomlardan konuşmaya ne dersiniz? Bir taş parçası ne kadar sıkışabilir? Taminlere göre bir taş parçası Atomik olarak maksimum %2 kadar sıkışabiliyor. Sıvı maddeler ise %50 kadar sıkışıyor. Gaz ize %98 kadar sıkışıyor.!!!!

Dünyanın dışında yer alan karanlık küre veya güneş nasıl oluyorda dünyadaki aynı ebatlarda bulunan bir parça ile aynı ağırlıkta olamıyor?

Aslında bunun cevabı gözümüzün önünde yada benim varsayımıma göre öyle.

Maddenin bilinen 16 farklı hali bulunur ve her gün yeni halleri bulunmaya da devam etmekte. katı sıvı gaz diye alıştığımız 3 halinin dışında Plazma hali bulunuyor.

Maddenin Plazma hali

Plazma hali maddenin elektron proton ve nötron olarak tek bir havuzda kendi içinde sıvı akışkana döndüğü halidir. Sıvıyı andırır ama bir plazma gaz gibi hareket eder ve hayalet özelliğine sahiptir. Yani Plazma maddenin bilindik sıvı formunu katı ve gaz olarak barındırırken bunu sıbı özelliğini değiştirmeden yapıyor. Daha açık anlatayım. Denize 1 km yüksekten düşerseniz beton etkisine maruz kalırsınız ama!!!! işte o beton etkisini gaz halindede görüyoruz. Yani 1 km boyunca betonda düşüyorsunuz. Boru değil katı bir betonun içinde betona düşüyorsunuz. Hayal etmek zor ama Plazma gerçektende tam bu.
Plazma hali dünya üzerinde LAV-MAĞMA olarak bulunuyor.

Gelelim konumuza maddenin bu farklı hallerinden bir kaçından isim olarak bahsederek ilerlemek istiyorum farklı bir konuda maddenin hallerini anlatmayı düşünüyorum. Süper Sıvı denilen bir hal de yer alıyor. Dünyanın dışında Hidrojen bir damlasıyla bir kovanının tamamını doldurabilir. Kafanız karışmasın zira daha karmaşıklarıda var. CAM bir sıvıdır 🙂

Bu madenin farklı halleri farklı basınc ve sıcaklıklarda kendiliğinden ortaya çıkar. Frekanslara bağlı maddenin farklı davranışlarıda bunlara bir örnektir. IŞIK katı sıvı gaz veya plazma değildir. Maddenin bir de ışık hali bulunur. Zorlamayım diyorum ama anlatırken mecburen dalıyor insan.

Güneşten kopan bir metrelik bir parçanın dünydaki bir metrelik parça ile arasındaki ağırlık farkı aşırı farklıdır. Hatta nötrinodan kopan bir çay kaşığı kadar parça dünya ağırlığındadır ve dünyanın yanına getirirsek dünyanın yörüngesini bile değiştirir. Madde nasıl bu hale geliyor sorusuda maddenin halleriyle alakalı gibi görünüyor.

Normalde Atom çekirdek ve elektronlar arasında boşluklarla doludur. Bu boşlukta karanlık madde veya kuarklar yer alıyor. Ama plazma halinde atomlar iç içe geçmiş durumda. Elektronlar her yerde ve proton nötron karmakarışık şekilde salınım yapıyor. Atomun süper pozisyonunda bu hallerden biri.

Eğer doğruysa atom belirli frekans aralığında farklı alternatifleri aynı anda barındıracak atomik birleşim sağlıyor. Karanlık kürenin bir toz şeker tanesi kadar parçasının bir güneşten daha ağır olma nedenide bu. Atomik olarak bulunmuyor. Plazma hali atomik fonsiyonlar gösteriyor olabilir ama madde tanımı çok genel. Örneğin ışık maddenin farklı bir formu ve Maddenin sıkışmasını sağlayan bizim tespit edemediğimiz bir hali daha var demektir. Oradan bilgi alamıyor olmamızın nedenide budur. Biz oraya maddenin bilinen formlarını tüketen kendisine katan maddeler fırlatıyoruz ve onların geri gelmesinin imkanı yok.

Oraya ulaşan bilgiler yol üzerinde zaten alternatif madde formlarına kadar dönüşmüş olduğu için ordan bir maddenin çıkması bizim için bir anlam ifade etmiyor. Gönderdiğimiz şekilde asla gelmeyecek.

Maddenin farklı halleri maddenin sıkışmasını veya sıkışamamasını sağlıyor.

Bunu sembolik olarak
Atom=A {Sıvı Atom= ( -a)Katı Atom= (+a)Gaz Atom =(—-a)}
Plazma=P
P=( A*A* şeklinde devam eder)
Kuark =(p*A*P )

Maddenin halleri değişmiş olsada Atom fonsiyonel olarak her halde neredeyse bilgi olarak bulunuyor. Demekki Maddeler ebat olarak küçülsede Bilgiyi saklamayı başarıyor. Buda Bizim bilmekte zorlandığımız noktaya ilerliyor. Mutlak tekillik. Tabi konuda ayrı ama biraz yakın. Bu kadar küçük alana sıkışıyorsa bir madde ,bunca ağırlığıda alıyorsa Maddenin bilinmeyen bir kaç hali daha var demektir.


Tags:

Bir cevap yazın